شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات شرکت فراکوش دانه پیشداد :

استفاده شما از وب سایت فروشگاه اینترنتی شرکت فراکوش دانه پیشداد (برند شاران و نوواژ، که در این صفحه بنام وب سایت قهوه شاران آن را ذکر می کنیم) به آدرس اینترنتی sharancoffee.com  به منزله قبول شرایط مندرج در این صفحه می باشد.

– وب سایت قهوه شاران هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با حذف شدن صفحات وب سایت خود و یا لینک های مرده نمی پذیرد. سرویس های وب سایت «آنگونه که هست» ارائه می شوند و وب سایت قهوه شاران تحت هیچ شرایطی مسئولیت تاخیر یا عدم کارکرد وب سایت را که می تواند ناشی از مشکلات اینترنتی، نیروی انسانی، عوامل طبیعی، خرابی تجهیزات کامپیوتری، مخابراتی و غیره باشد بر عهده ندارد.

– ارزش کالا یا کالاهای سفارش داده شده طبق فهرست قیمت سایت محاسبه شده است . مبلغی که در موارد معین به قیمت کالا اضافه می شود، هزینه بسته بندی، ارسال و بیمه کالا خواهد بود.

– وب سایت قهوه شاران مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای وب سایت قهوه شاران  محفوظ است.

– در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در وب سایت قهوه شاران ، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای وب سایت قهوه شاران  محفوظ است. وب سایت قهوه شاران در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به وب سایت قهوه شاران می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

– در صورتی که کالای ارسال شده به خریدار محترم با کالای سفارش داده شده مغایرت داشته باشد، ظرف 48 ساعت مشتری باید از پذیرش کالای موردنظر خودداری کرده و بخش پشتیبانی فروش را در جریان عدم تطابق کالای تحویل گرفته شده با کالای ثبت سفارش شده قرار دهند. در صورت تحویل کالای موردنظر نیز باید بدون هیچگونه آسیب فیزیکی و مخدوش کردن بسته بندی کالا آن را به همان صورت به آدرس انبار شرکت ارسال کنند و کارشناسان بخش پشتیبانی فروش ما نیز پس از بررسی صحت و سلامت کالا اقدام به تعویض کالا با کالای مدنظر کنند. در صورت عدم موجود بودن کالا فروشگاه حق دارد مبلغ پرداخت شده کالا به مشتری عودت دهد و مشتری نیز ادعایی در این زمینه نمی تواند داشته باشد. در صورتی که بسته بندی کالای تحویل گرفته شده به نحوی دستکاری فیزیکی شده اند، برای وب سایت قهوه شاران مورد قبول نبوده و استرداد کالا امکان پذیر نمی باشد.

– در صورتی که کالایی پس از تحویل به مشتری بنا به دلایلی از لحاظ ظاهری سلامت کامل را داشته باشد ولی از محتوایی ایراداتی داشته باشد. مشتری بتواند پس از آگاهی از آن اقدام به استرداد کالا برای تعویض آن یا درخواست عودت مبلغ پرداخت شده کند. لازم به ذکر است، این سرویس دارای محدودیت زمانی بوده که شرح آن به قرار زیر می باشد :

  • حداکثر تا 48 ساعت پس از تحویل.
  • محصول باید به همان شکلی که تحویل خریدار شده است به آدرس انبار شرکت عودت داده شود.

– مکان تحویل کالا توسط مشتری سفارش دهنده در سایت درج شده و وب سایت قهوه شاران به عنوان فروشنده متعهد است با رعایت سیاست های معین ارسال کالا، سفارش را تحویل دهد. در صورتی که خریدار از قبول کالای ارسال شده توسط شرکت (به وسیله پست یا مبادی حمل و نقل) خودداری کند و در صورت مرجوع شدن بسته پستی، به واحد پستی جهت دریافت کالا مراجعه نکند، موظف به پرداخت هزینه ارسال مجدد بوده و شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال عدم رسیدن محصول به دست خریدار ندارد.

– سفارش‌هایی که دارای حداقل یک  کالا از فروشندگان باشند و تا ساعت ۱۶ هر روز کاری نهایی شوند ، حداقل ۱ روز کاری بعد در اصفهان و شهرستان‌ها، ارسال خواهند شد. منظور از ۱ روز کاری، زمان آماده‌سازی و ارسال کالا به انبار شرکت فراکوش دانه پیشداد است ، که امکان دارد این زمان بسته به نوع کالا تغییر یابد.

– در صورتی که وب سایت قهوه شاران به دلایلی که خارج از اراده فروشگاه می باشد، توان تحویل کالا را در موعد مقرر نداشته باشد و طرفین درباره یک موعد جدید به توافق نرسند، خریدار حق دارد بدون هیچگونه هزینه ای سفارش را فسخ نماید. سفارش دهنده با تحویل کالای ارسال شده ، رضایت خود را از نوع، تعداد و سلامت کالا ابراز می نماید.

– وب سایت قهوه شاران یک فروشگاه امن و  قابل اطمینان بوده و مشتری اطمینان خاطر داشته باشد که در صورتی که در مرحله پردازش خرید مشکلی از بابت موجود بودن کالا رخ داده باشد مبلغ پرداخت شده حداکثر تا 3 روز کاری به حساب مشتری عودت داده خواهد شد.

– وب سایت قهوه شاران هنگام ارسال سفارشات نهایت سعی و تلاش خود را برای بسته بندی ایمن و مطمئن و استاندارد برای تمامی محصولات انجام می دهد و سپس آنها را به یکی از مبادی حمل و نقل کالا که توسط خود کاربر تعیین می شود تحویل می دهد. پس از تحویل مرسوله به مبادی های حمل و نقل معتبر و اعلام رسید مرسوله، در صورتی که هرگونه حادثه و اتفاقی حین حمل کالا اتفاق بیفتد مسئولیت آن به شرکت حمل و نقل برمی گردد و شرکت فراکوش دانه پیشداد هیچگونه مسئولیتی را عهده دار نمی باشد.

– آدرس  ایمیل  و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها  آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است  و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

– جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد وب سایت قهوه شاران  برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه وب سایت قهوه شاران  را در پروفایل خود لغو کنند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان وب سایت قهوه شاران ، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام وب سایت قهوه شاران  است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به   info@sharancoffee.com اطلاع دهید.

– شرکت فراکوش دانه پیشداد (قهوه شاران) خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می داند، لطفاً در صورت مشاهده هرگونه تخلف و انتقاد، موارد مشاهده شده را حتما از طریق کانال های ارتباطی ذکر شده در صفحه ارتباط با ما، با ما در میان بگذارید.